pożyczki na oświadczenie
Finanse

Pożyczka na oświadczenie – najczęściej zadawane pytania

Firmy pożyczkowe tworzą oferty niemal dla grupy klientów, Niewątpliwą zaletą jest również dostosowywanie propozycji do indywidualnej sytuacji finansowej poszczególnych grup konsumentów oraz zachowanie takich samych standardów dla każdej z nich. Zobowiązanie udzielane na oświadczenie to jednak z wygodnych ofert, z której skorzystać może wielu klientów bez obaw, że ich wniosek zostanie odrzucony tak, jak miało to miejsce w przypadku banku.

Czym jest oświadczenie?

Minimum formalności oferowane przez niemal każdą firmę pożyczkową jest spełnieniem oczekiwań klientów. W dobie naprawdę szybkiego tępa życia nie mają oni czasu czekać, a jeśli otrzymanie produktu lub usługi trwa zbyt długo, udają się do konkurencji. Oświadczenie powstało z potrzeby dopasowania się do oczekiwań klienta, ale również możliwości udzielania zobowiązań każdej grupie klientów, bez względu na ich sytuację finansową

Jak działa oświadczenie?

Oświadczenie jest alternatywą dla pobierania informacji z baz, z których najczęściej korzystają banki, dzięki czemu możliwe jest zaciągnięcie pożyczki na oświadczenie przez:

  • osoby mające status bezrobotnych, ale posiadające dochody z innych źródeł niż umowa pracę

  • osoby zadłużone, które miały kiedyś problem ze spłaceniem zobowiązań

  • studenci, renciści i emeryci.

Zgodnie z prawem, a dokładnie z art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) każda instytucja pozabankowa ma obowiązek oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania klientowi. Może jednak wykorzystać do tego oświadczenie o dochodach, czyli dokument, który wnioskujący składa sam, bez poparcia żadnymi, innymi zaświadczeniami:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

O jaką kwotę mogę się ubiegać biorąc pożyczkę na oświadczenie?

Na oświadczenie można otrzymać dwa rodzaje pożyczki na oświadczenie:

  1. Chwilówka – najczęściej w kwocie maksymalnie 2000 zł na czas 120 dni.

  2. Pożyczka ratalna – z wygodnymi do spłacania ratami, udzielana na kwotę średnio 5000 zł na maksymalnie 12 miesięcy.