Kredyt konsolidacyjny zadłużonych Alior Bank
Finanse

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych Alior bank.

kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych alior bankKonsolidacja kredytu jest rozwiązaniem, które umożliwia pożegnanie się z trudną sytuacją finansową wynikającą z zadłużenia. Osoby, które zaciągnęły kilka mniejszych zobowiązań, ale na krótki okres spłaty borykają się z koniecznością comiesięcznego regulowania wysokich rat, często przekraczających ich dochód. Jednak otrzymanie konsolidacji nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Niezbędne jest znalezienie firmy pożyczkowej, która ma łagodne wymagania względem kredytobiorcy.

Po co bankom BIK i dlaczego firmy pożyczkowe na nim nie bazują?

Ocena ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania to obowiązek wszystkich instytucji finansowych. Wskazuje go art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)

Kredytodawca przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”

Prawo nie narzuca jednak sposobu, w jaki ta ocena ma być dokonywana. W kolejnym podpunkcie tego samego artykułu wymieniane są bazy oraz informacje uzyskane od pożyczkobiorcy. Nie wszystkie firmy pożyczkowe wybrały informacje od klienta, za to wszystkie banki sprawdzają bazy. To dla nich najbardziej wiarygodny sposób oceny zdolności klienta.

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać Kredyt konsolidacyjny zadłużonych Alior Bank?

Konsolidacja dla osób zadłużonych dostępna jest tylko z pomocą poręczyciela. Jego zadaniem jest nie tylko poświadczenie solidności wnioskującego, ale również przejęcie obowiązku spłacania kredytu, jeśli kredytobiorca nie będzie tego robił. Kredyt konsolidacyjny zadłużonych Alior Bank bez baz wymaga również posiadania odpowiednio wysokich dochodów, które będą stanowiły podstawę do oceny zdolności klienta i założenia, że będzie spłacał zobowiązanie terminowo.