Pożyczki na raty dla zadłużonych na oświadczenie
Finanse

Dwa sposoby na pożyczki na raty dla zadłużonych.

Zaciągnięcie zobowiązania z zadłużeniem nie należy do łatwych, jeśli priorytetem jest skorzystanie z produktów bankowych. Instytucje te w pierwszej kolejności zaglądają do BIK, w którym jak na tacy podane są wszystkie informacje związane z posiadanymi zobowiązaniami, zarówno spłacanymi w terminie, jaki z zaległościami. Nie oznacza to jednak, że osoby zadłużone nie mają żadnej innej możliwości. Wręcz przeciwnie – jest ich kilka, a oto dwie cieszące się największą popularnością.

Pożyczki na raty dla zadłużonych z poręczycielem

To rozwiązanie stworzone z myślą o klientach, którym zależy na pożyczeniu dużej kwoty. Gwarant nie tylko poręcza o solidności wnioskującego, ale również staje się zabezpieczeniem dla firmy pożyczkowej, gdy pożyczkobiorca nie spłaca swojego zobowiązania. Art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. wskazuje, że:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1

Dla wielu klientów oferta ta jest całkiem trudna do uzyskania ze względu na wymagania stawiane wobec poręczyciela. Pożyczkobiorca musi oczywiście spełnić pewne kryteria, w tym odpowiednio wysoki dochód, jednak to gwarant jest w tym wszystkim niezwykle ważny. Wiele firm pożyczkowych wymaga od niego nie tylko dobrej zdolności kredytowej, ale również posiadania nieruchomości na własność.

Pożyczki na oświadczenie

Oświadczenie o dochodach jest dokumentem, na podstawie którego firmy pożyczkowe mogą ocenić ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania. Wskazanie dochodów to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga innych dokumentów, o ile nie wzbudzi wątpliwości w firmie pożyczkowej. Dlatego niezwykle ważne jest, by wskazać rzeczywiste kwoty. Pożyczki na raty dla zadłużonych na oświadczenie oferują zazwyczaj niewielkie kwoty na krótki okres spłaty, jednak to wciąż o wiele korzystniejsze rozwiązanie niż popularne chwilówki, które w ustalonym terminie wymagają zwrócenia całej kwoty naraz.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/