sposób na uzyskanie prywatnej pożyczki
Bez kategorii

Czy prywatne pożyczki dla zadłużonych są korzystne?

Widnienie na listach dłużników uniemożliwia skorzystanie z ofert bankowych. Mając złą historię kredytową lub brak zdolności osoby zadłużone szukają innych rozwiązań, które pozwolą im uzyskać pieniądze na konkretny cel – najczęściej spłatę zadłużenia lub uregulowanie bieżących zobowiązań. Poza ofertami banków, które wykluczają takich klientów, mają do wyboru instytucje pozabankowe oraz inwestorów, którzy udzielają pożyczki prywatne.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych – na czym to polega?

Inwestorzy dysponujący dużym kapitałem udzielają pożyczki prywatne osobom, które nie mają możliwości skorzystania z ofert innych instytucji bankowych. Jako osoby prywatne nie mają dostępu do informacji wskazanych w bazach, dlatego jedyną formą zabezpieczenia jest umowa cywilno-prawna oraz często stosowany zastaw. W przypadku niewielkich kwot zastawiane są przedmioty o odpowiadającej im wartości, w tym biżuteria czy telefon. Zdarza się jednak, że przedmiotem może być również nieruchomość lub samochód. Dzięki temu nawet jeśli kredytobiorca nie spłaci zadłużenia, inwestor może sprzedać zastawiony przedmiot i odzyskać pieniądze.

Korzystna alternatywa dla prywatnych kredytów dla zadłużonych

Choć brak sprawdzania zdolności kredytowej jest kuszący, to już oprocentowanie może skutecznie zniechęcić. W przypadku kredytów dla zadłużonych jest ono niezwykle wysokie, dlatego zamiast w pośpiechu wybierać pierwsze lepsze rozwiązanie, warto przeanalizować inne możliwości.

Osoby zadłużone mogą skorzystać z ofert instytucji pozabankowych. Wiele z nich nie sprawdza baz dłużników, nie wymaga zaświadczeń o dochodach od pracodawcy oraz deklaracji potwierdzających dobrą sytuację finansową. Jedyną dodatkową formalnością jest wypełnienie oświadczenia o dochodach, na postawie którego firma pożyczkowa będzie mogła ocenić ryzyko udzielenia zobowiązania. To konieczne działanie narzucone przez polskie prawo. Niewątpliwą zaletą są również przejrzyste warunki pożyczki prywatnej oraz możliwość wzięcia jej przez internet.