pożyczka bez bik
Finanse

3 ciekawostki na temat pożyczki na oświadczenie bez BIK

Pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe zyskują coraz większą popularność. Wśród najczęściej wymienianych zalet znajdują się minimum formalności czy szybkie rozpatrzenie wniosku. Takie standardy firmy pożyczkowe utrzymują przy wszystkich swoich produktach finansowych, bez znaczenia czy stworzone zostały z myślą o klientach o dobrej zdolności kredytowej, czy z zadłużeniem.

1. Oświadczenie zamiast BIK’u

Hasło „pożyczka bez BIK” nie oznacza, że zobowiązanie jest udzielane absolutnie każdemu, kto tylko się o nie ubiega. Owszem, firmy pożyczkowe mają mniej rygorystyczne kryteria niż banki, jednak te, które są, muszą być spełnione. Co do tego ma BIK i oświadczenie? BIK dostarcza informacji na temat historii kredytowej wnioskującego. Jeśli jest ona negatywna, w przypadku banków z pewnością spotka się z odmową. Inaczej sytuacja prezentuje się podczas wnioskowania o pożyczkę w instytucji pozabankowej. Formą oceny ryzyka podczas udzielania zobowiązania jest nie sprawdzanie historii kredytowej, a oświadczenie od osoby ubiegającej się o pożyczkę na oświadczenie bez BIK.

2. Pożyczka na oświadczenie bez BIK również dla zadłużonych

Z oferowanej pożyczki skorzystają przede wszystkim osoby zadłużone lub takie, które kiedyś miały problemy ze spłatą zobowiązania. Każde opóźnienie powyżej 60 dni z uregulowaniem raty odnotowywane jest w BIK’u, dlatego propozycja pożyczki bez bik na oświadczenie to atrakcyjne rozwiązanie. Wiele firm pożyczkowych w zasadzie interesuje wyłącznie to, czy pożyczkobiorca ma wystarczająco wysokie dochody, by zobowiązanie spłacić.

3. Wygodnie i szybko – czyli pożyczka online

Wydawać by się mogło, że w przypadku mniej standardowych produktów finansowych, jak pożyczka na oświadczenie czy pożyczka bez bik dla zadłużonych proces wnioskowania i przyznawania zobowiązania wydłuży się. W rzeczywistości firmy pożyczkowe dla wszystkich klientów stosują te same standardy, w tym minimum formalności, szybki proces przyznawania czy pożyczka bez historii, które według raportu Fundacji Kroneneberga przy Citi Handlowy są najbardziej cenione.